Wydarzenia > Spotkania

znalezionych: 122, strona 1 z 25
<<<  •  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  •  >>>

Spotkanie w Aninie

2012-01-13 14:38:07

Wczoraj spotkałam się z nastolatkami z Anina w ramach akcji „Cały Wawer czyta dzieciom”, która jest częścią ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Co prawda nastolatki na ogół umieją już czytać samodzielnie, ale wygląda na to, że lubią, kiedy ktoś im czyta.

 

Wrocławskie Promocje Dobrych Książek

2011-12-05 16:15:25

W tym roku po raz pierwszy wzięłam udział we Wrocławskich Promocjach Dobrych Książek. Targi odbyły się w ciekawym budynku Muzeum Architektury.

Jako autorka podpisałam trochę książek, jako mol książkowy, obejrzałam, co oferują wydawcy, a jako zwolenniczka estetycznych okładek ucieszyłam się, że oraz więcej wydawców zaczyna przywiązywać do nich wagę.

Nie wzięłam ze sobą aparatu, więc nie mam nowych zdjęć do pokazania. Wklejam zatem zdjęcie zrobione ze straganu w czasie czerwcowego, kiermaszu w ramach akcji "Z książką na walizkach".

 

Zapraszam na spotkanie we Wrocławiu!

2011-12-01 13:42:33

Zapraszam na spotkanie na 20. Wrocławskich Promocjach Dobrych Książek.

3 grudnia o godzinie 14:00 na stoisku wydawnictwa Akapit-Press w Muzeum Architektury, ul.Bernardyńska 5, Wrocław.

 

Porozmawiajmy na kanapie!

2011-11-20 00:38:37

Nie zdążyłam się pochwalić, że właśnie jestem gościem Na Kanapie. Można sobie ze mną pogawędzić na kanapie jeszcze przez kilka dni - o tutaj.

 

Spotkania w Zabłudowie, Surażu i Łapach

2011-11-07 13:41:16

Następnego dnia spotkałam się z młodzieżą w Zabłudowie. To spotkanie też było niezwykłe, z uwagi na całkiem nową formę kontaktu internetowego przed spotkaniem. Od niedawna mam blog, na którym można komentować wpisy bo dzień. Właśnie tam dzień przed spotkaniem jedna z czytelniczek napisała, że nie może się go doczekać.

Na miejscu okazało się, że gimnazjalistka Kasia od dłuższego czasu pytała w bibliotece o możliwość zorganizowania spotkania ze mną. Bardzo przekonująco zachęciła też inne osoby do przeczytania moich książek. W dużej mierze dzięki niej na spotkaniu panowała atmosfera niemal przyjacielska, a po nim porobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia.

Kasia z Zabłudowa:

Kasia z koleżankami:

Kolejne spotkanie odbyło się w Surażu. Wzięli w nim udział także uczniowie z Poświętnego. Niesamowite wrażenie zrobiła na mnie pani Marzena, na pozór bardzo spokojna, a jednak niezwykle energiczna osoba, która sama prowadzi bibliotekę i dom kultury w Surażu. Dzień spotkania był jej wolnym dniem, a mimo to przyszła do pracy i spotkanie wypadło znakomicie. Młodzi mieszkańcy Suraża i Poświętnego po prostu zasypali mnie pytaniami.

Kasia, Ola, Kamil i Patryk z Suraża:

Pamiątkowe zdjęcie z paniami bibliotekarkami z Białegostoku, Suraża i Poświętnego.

Mniej śmiałości wykazali uczestnicy ostatniego spotkania, w Łapach, ale tylko na początku. Później się rozkręcili, szczególnie chłopcy: kiedy dowiedzieli się, że brałam udział w tworzeniu gier komputerowych, chcieli poznać szczegóły tej pracy. Nie zniechęcili się nawet wtedy, gdy powiedziałam, że były to gry edukacyjne dla młodszych dzieci. ;-)

Po spotkaniach czekało na mnie trochę e-maili od ich uczestników. Pisali młodzi czytelnicy, przyszli pisarze, a także ich rodzice. Kilkoro nastolatków, korzystających już z serwisów społecznościowych odezwało się do mnie tą drogą.

Pytają o to, jak znaleźć pomysł na książkę, jak szlifować warsztat literacki, a nawet jak znaleźć wydawcę. Trzymam za nich kciuki!

 

znalezionych: 122, strona 1 z 25
<<<  •  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  •  >>>

Copyright by Katarzyna Majgier 2006 - 2012